bio

NASZA HISTORIA

Morhana jest jednym z pierwszych polskich zespołów folk metalowych, którego początki sięgają 2006 roku. Łączy zarówno ciężkie, jak i melodyjne brzmienia, osiągając równowagę między muzyką folkową, a ostrym, ale nie pozbawionym charakteru metalem. Inspiracje folkowe muzycy Morhany czerpią z różnych części świata – odważnie sięgają zarówno po szybkie, skoczne motywy bretońskie, jak i po melodyjne, smutne pieśni osadzone w klimatach stricte słowiańskich. Większość tekstów natomiast odnosi się do mitologii nordyckiej.

Obecność instrumentów klasycznych nadaje utworom lekkość, co w połączeniu z ciężkim zapleczem gitarowym tworzy niespotykaną, wybuchową mieszankę. Wokale – z jednej strony męski – mocny, gardłowy, z drugiej kobiecy – wysoki i czysty dopełniają całości i tworzą unikalny charakter zespołu.

Zespół ma na koncie dwie płyty demo, EP-kę, oraz płytę długogrającą zatytułowaną „When The Earth Was Forged”, wydaną w grudniu 2015 r. nakładem Art Of The Night Productions. Aktywnie koncertuje, nierzadko ze światową czołówką gatunku, tj. Turisas, Korpiklaani, Metsatoll, Alestorm, Waylander, Dalriada, Grai, Welicoruss, Woodscream, gwiazdą rosyjskiej sceny heavy metalowej Arią, jak i z rodzimymi twórcami – Turbo, czy gwiazdami sceny folkowej jak Percival Shuttenbach, Żywiołak. Jest też współorganizatorem ogólnopolskiej trasy koncertowej Folk Metal Night, do udziału w której regularnie zaprasza wszystkie aktualnie istniejące polskie, oraz wiele zagranicznych zespołów. Jako pierwszy zespół w historii PKP, Morhana zagrała w pełni nagłośniony koncert w jadącym pociągu, wiozącym uczestników Przystanku Woodstock 2011. Ponadto wielokrotnie grała na zlotach motocyklowych, wygrywała konkursy i przeglądy młodych zespołów, a jej członkowie współtworzą i wpierają instrumentalnie wiele warszawskich kapel.

Morhana When The Earth Was Forged Album Cover

Share

×

ZESPÓŁ

Maciej "Dzidek" Dzido

Maciej „Dzidek” Dzido

Karina "Kari" Duczyńska

Karina „Kari” Duczyńska

Grzegorz "Zombeck" Lewandowski

Grzegorz „Zombeck” Lewandowski

 

Mariusz "Tarzan" Pisarski

Mariusz „Tarzan” Pisarski

Igor Pisarek

Igor Pisarek

 

KONTAKT